leczenie kanałowe

Czy dbacie o swoje zęby?

Posted by

O zęby trzeba dbać – na pewno o tym wiecie, Wasi Rodzice Wam o tym wiele razy mówili. Kto wie, może i Wy dzisiaj jesteście Rodzicami i swoim dzieciom mówicie to samo. Gonicie je, jeżeli po posiłku nie idą umyć zębów. A jak to jest u Was? Czy dbacie o swoje zęby? Sumiennie chodzicie do własnego dentysty (nie tylko do dentysty ze swoimi pociechami)?

Na pewno bywa różnie. Jednak prawda jest taka, że zęby nie leczone psują się, co prowadzi do okropnego bólu. ten ból zmusi Was w końcu do wizyty w gabinecie. Czasem na pomocy doraźnej (jeżeli akurat Wasz dentysta ma wolne lub jest święto albo noc i nigdzie nie można się dostać na wizytę) a czasem w końcu idziecie do swojego dawno niewidzianego lekarza. Kompleksowy przegląd to pierwsze co zapewni Wam lekarz a potem zapadnie wyrok: leczenie kanałowe! Niestety bardzo często zaniedbane zęby leczy się właśnie w ten sposób, aby móc uratować jeszcze Wasze żeby. Chyba nie chcecie, aby zostały one od razu usunięte? Wokoło leczenia endodontycznego narosło wiele legend. Że jest bardzo bolesne, że bardzo długo trwa i ogólnie że jest bardzo okropne. Oczywiście jest to jedno wielkie kłamstwo, a leczenie kanałowe pod mikroskopem jest bardzo dobre i naprawdę pomaga uratować zęby, które Was bolą. Więcej o leczeniu kanałowym pod mikroskopem przeczytacie na: stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/.

Nie trzeba od razu poddawać się zabiegowi usunięcia, bo przecież nowy ząb Wam nie urośnie. Tym bardziej, że ten rodzaj leczenia wcale nie trwa długo i jest mało bolesny. Przekonacie się, że te legendy są jedną, wielką bajką. Wasz dentysta na pewno Wam o tym powie. Wystarczy tylko udać się na wizytę i zapytać o nie.